Tępy ból brzucha promieniujący

Witam! Dwa miesiące temu miałam ropień pod zębem i brałam antybiotyki Dalacin i Augumentin. Po kilku dniach zaczął mnie boleć brzuch z lewej strony w dole. Lekarz rodzinny stwierdził, że to jelito i przepisał Sulfasalazin na 10 dni. Po tym leku była poprawa. Po kilku dniach znów ból powrócił. Lekarz gastrolog przepisał metronidazol, po którym nie było poprawy. Miałam robione badanie końcowego odcinka jelita i lekarz nie widział zmian. Powiedział, że może zrosty. Osiem miesięcy temu miałam operację usunięcia macicy z mięśniakami. Dodatkowo wykonałam posiew kału, wynik prawidłowy. Badania ogólne moczu w normie oprócz licznych nabłonków płaskich. Usg jamy brzusznej bez zmian. Usg ginekologiczne z konsultacją bez zmian, oprócz grzybicy po antybiotykach. A brzuch boli i boli. Jest to tępy ból, przy namacaniu mam takie miejsce, gdzie boli najbardziej promieniuje do pępka i na plecy. Debritat i no spa nie pomagają. Proszę o poradę, bo nie wiem, do jakiego lekarza mogę się jeszcze udać. Dodatkowo mam kwaśny smak w ustach i żółty nalot na języku. Proszę o pomoc.

Rzeczywiście być może objawy jakie Pani opisuje (bóle w lewym podbrzuszu) wskazują na to, że mogą mieć podłoże związane z występowaniem zrostów pooperacyjnych w zakresie jamy brzusznej, skoro kolonoskopia nie wykazała żadnej patologii. Niestety w takim przypadku leki mogą być nieskuteczne, a sama operacja uwolnienie zrostów może tylko spowodować powstanie nowych, w większej ilości. Żółty nalot na języku i kwaśny posmak w ustach mogą świadczyć o patologii w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (np. stan zapalny w zakresie przełyku i/lub żołądka) dlatego warto byłoby w takim przypadku wykonać gastroskopię. O leczeniu (odpowiednia modyfikacja), wykonywaniu badań, dalszym postępowaniu powinien decydować gastroenterolog.