Tępy ból nad macicą u trzydziestolatki

Witam! Mam 30 lat. Jestem w 11 dniu cyklu. Od dwóch dni odczuwałam tępy ból nad macicą, w dolnej części brzucha - podobny do bólu menstruacyjnego, potem ból ten ustał i obecnie mam kłujący ból z prawej strony (być może jajnik?), nie jest to ból stały tylko przychodzi i odchodzi co kilka sekund lub minut. Gdy naciskam w to miejsce, ból ustaje. Nie wiem też czy to ma związek, ale rano miałam też lekką biegunkę. Współżyłam z mężem parę dni temu i staramy się o dziecko. Proszę o pomoc. Co to może być?

Witam! Ból może pochodzić zarówno z układu pokarmowego - mieć związek z biegunką - jak i z układu rodnego - np. jajnika. Jeśli nie ustąpi, nie zmniejszy swojego nasilenia lub się nasili w najbliższym czasie - wskazany kontakt z lekarzem - bez dokładnego wywiadu lekarskiego, badania przedmiotowego uzupełnionych ew. badaniami dodatkowymi - wskazanie przyczyny bólu nie jest możliwe. Pozdrawiam