Tępy ból podbrzusza i częstsze oddawanie moczu a ciążą

Witam,
okres miałam 2 października, zaczął się plamieniem, a następnego dnia było normalne krwawienie (gęsta ciemna krew i czasem skrzepy), tak jak zawsze skończył w 5 dniu cyklu. Jeśli wliczyć to plamienie z 2 października, 6 dnia już tylko jednorazowe plamienie i towarzyszący mu ból w dole brzucha, przed okresem 2 tygodnie i w trakcie – najsilniejszy, też był i trwa do dziś 8 dnia, częściej oddaję mocz, czy mogę być w ciąży?
Dodam, że mój cykl to 28-31 dni, a ostatnio owulacja była potwierdzona 15-16 dnia cyklu, ból się zaczął 13 dnia, dlaczego teraz boli mnie ten brzuch, cały czas taki tępy ból, czym to może być spowodowane, oczywiście staramy się o dziecko.

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Ból brzucha zawsze jest sygnałem niepokojącym i należy wyjaśnić co jest jego przyczyną. Dolegliwości bólowe w podbrzuszu oraz częstomocz mogą świadczyć o stanie zapalnym dróg moczowych. Jednak niewykluczone, że przyczyną dolegliwości jest ciąża.
We własnym zakresie może Pani wykonać test ciążowy. Jednak proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu oraz ginekologa.
Pozdrawiam