Tępy i ostry ból w podbrzuszu

Szukam opinii przed wizytą u lekarza. 2 tygodnie temu złapał mnie tępy i ostry ból w dole brzucha nie do zniesienia i trzymał około 35min z bólu płakałam nie byłam w stanie leżeć siedzieć, ani chodzić. Tydzień temu bez przyczyny zaczęłam wymiotować w ciągu doby około 40 razy po każdym przyjętym płynie i posiłku. W końcu ustąpiło, ale od tego dnia mam cały czas mdłości, biegunkę, gazy i uczucie świdrowania po jelitach. Nigdy nie chorowałam na nic.Co to może być? Mam 26 lat.Proszę o podpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wymioty a następnie biegunka, mdłości i pozostałe wymioty to najpewniej wynik infekcji pokarmowej. Zdecydowanie proszę dbać o przyjmowanie dużej ilości płynów, by nie dopuścić do odwodnienia. Warto także udać się do lekarza POZ, który wdroży właściwe leczenie.