Terapia 6-latka o upośledzeniu umysłowym w stopniu lekkim

Synek ma 6 lat. Wg orzeczenia o kształceniu specjalnym jest upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, a jego wiek określono 2 i 10mcy. Problemem jest brak mowy, przy czym nie jest to całkowity brak, a ucinanie wyrazów do samogłosek, przy jednoczesnym świadomym ich używaniu i rozumieniu. Mówi ogólnie dużo, często wręcz opowiada, np. co widzi. Ucinanie wyrazów polega na używaniu podobnie brzmiących słów, np. Laura to "ał-a", żółty - "uł-y", kocham - "o-am" itp. Brak niedosłuchu, eeg ok. Jaka terapia?

Witam Panią
Zaproponowałbym długoterminową terapię pedagogiczną i metodę czytania globalnego. Warto by ustalić plan pracy zarówno indywidualnej z dzieckiem w gabinecie jak i plan pracy w domu. Jest to wieloletnia praca z dzieckiem, która może przynieść dosyć dobry efekt. Nie napisała Pani do jakiej szkoły syn będzie uczęszczał ale proponuje szkołę podstawową z klasą integracyjną.
Anna Suligowska

Poza terapią logopedyczną polecam terapię integracji sensorycznej, która ma na celu nie odblokowanie drogi impulsom nerwowym, ale wytworzenie nowych.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Na pewno terapia logopedyczna ale również wszelkiego rodzaju terapie rozwojowe. Ponieważ EEG jest dobre może również być stosowana terapia eegbiofeedback.
Pozdrawiam AM

Witam
Proponuję zapisanie dziecka na bezpłatną
wielospecjalistyczną rehabilitację w ramach
której dziecko korzysta z terapii specjalistów
w zakresie fizjoterapii, logopedii, neurologopedii,
psychologii, psychologii klinicznej, rehabilitacji,
neurologii oraz pedagogiki specjalnej.
Może to Pani zrobić w jednym
z Ośrodków dla Dzieci z Zaburzeniami
Wieku Rozwojowego w Gdyni.
Poniżej zamieszczam numery telefonów i link:
Pozdrawiam serdecznie

http://www.lokmed.pl/specjalizacje/rehabilitacja-dzieci-z-zaburzeniami-wieku-rozwojowego-miasto-gdynia-1210/