Terapia depresji i apatii

Nie daje rady chodzić na terapię,ale jak będę w stanie to pójdę.jaka będzie najlepsza na apatie anhedonie depresję agorafobie zok fobie społeczna ataki paniki niemożność wstania z łóżka i umycia się?nie mam sił by intensywnie pracować,a taka rozmowa powoduje gorsza depresję bo mówię o bólu.czy dawka asentry50mg nie jest za mała?bo na zok podobno ma być większa niż na depresję,a mam to i to.lecze się od paru lat,to za mała dawka,bo mam zaawansowane stadium

Frank Barton

Najszybsza i najskuteczniejsza metoda to hipnoterapia solution focused.

Wszystkiego dobrego

Franciszek Bartkiewicz

Witam serdecznie,
na zaburzenia nastroju i zaburzenia lękowe polecana jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Ma dobre wyniki skuteczności w leczeniu tych zaburzeń. Ale oczywiście każdy powinien sam sprawdzić czy taka forma terapii mu odpowiada, czy pasuje mu konkretny terapeuta. Zachęcam do podjęcia terapii jak najszybciej. Sama farmakoterapia może być niewystarczająca, ponieważ działa na objawy, nie na przyczyny. O swoich wątpliwościach co do dawkowania leku proszę szczerze porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym, on najlepiej zna Pani historię choroby i lepiej doradzi niż ktoś przez internet. Proszę się nie poddawać, walczyć o siebie. Życzę powodzenia!

Na szczęście miałaś siłę, by napisać na portalu:)
Znajdź zaufanego psychiatrę - takiego,który będzie brał pod uwagę wątpliwości, o których piszesz; takiego, który pod wpływem Twoich odczuć będzie zmieniał i dostosowywał dawki leków, gdyż nie da się ich ustalić raz na zawsze, bo nastrój, samopoczucie są zmienne.
Druga rzecz to zapisz się na psychoterapię i zmuś się, by chociaż raz w tygodniu na nią pójść. Nagrodź siebie po każdej sesji - kup sobie prezent, coś słodkiego, coś co sprawi Ci przyjemność. To wzmocni Cię, by kontynuować terapię. I nie poddawaj się - to prawda, że czasem jest trudniej, bo trzeba mówić o bólu, ale mówimy po to, by go oswoić, by nas przestał atakować znienacka (ataki paniki).
W skuteczności terapii najważniejsza jest Twoja motywacja do zmiany i relacja, jaką stworzysz z terapeutą - czy mu zaufasz, czy się otworzysz. A czy to będzie terapeuta behawioralno-poznawczy, czy Gestalt - z mojej wiedzy wynika, że to sprawa drugoplanowa.
Powodzenia!

Witam,

dawkowanie leków jest zalecane przez psychiatrę i bezwzględnie należy się do tego stosować. Nie powinna Pani zmieniać dawki bez konsultacji z lekarzem, natomiast warto poinformować go o pojawiających się wątpliwościach.
Proszę pamiętać, że w leczeniu wymienionych przez Panią zaburzeń bardzo skuteczna jest psychoterapia wspomagana lekami. Dlatego warto podjąć trud rozpoczęcia psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Zachęcam więc Panią do skontaktowania się z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html