Terapia depresji u 18-letniej osoby

Dzień Dobry, Choruję na depresję od 3 lat. Ukończyłem 18 lat w styczniu.Aktualnie leczę się Fluoksetyną od około 3 miesięcy.Dodam że już zażywałem tą substancję w dawce 20 mg i działała bardzo dobrze, jednak potem zmieniłem lek. W tej chwili wróciłem właśnie do Fluoksetyny bo czułem się po niej najlepiej. Jednak po powrocie do substancji nie czuję jej działania, po wzięciu tabletki czuję senność i apatię. Biorę 30 mg, brałem również 40 i 20, jednak nic się nie działo.Teraz biorę inny preparat.

Witam,

wierzę, że jest Panu b. trudno i szuka Pan sposobu na poradzenie sobie z depresją. To bardzo ważne, że poszukuje Pan odpowiedniego leczenia.
Może warto byłoby dołączyć do prowadzonego leczenia również psychoterapię, która ułatwi poradzenie sobie z problemem.
Proszę rozważyć rozpoczęcie psychoterapii, która
bezpiecznym procesie podczas sesji terapeutycznej ułatwi odzyskanie zdrowia.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

Szanowny Panie,
warto, żeby zgłosił się Pan na wizytę do swojego lekarza prowadzącego. Psychiatra będzie mógł omówić z Panem wątpliwości dotyczące leczenia, a także zmodyfikować leczenie, by było ono jak najbardziej efektywne. Również zaobserwowane niepożądane efekty działania leków należy zgłaszać lekarzowi w trakcie wizyt kontrolnych.

Pozdrawiam