Terapia długoterminowa a terapia behawioralna

Czy w związku z trudnościami, które wydaja się wynikać z irracjonalnego strachu przed grupą, czy terapią, byłoby sensowne, przerwanie terapii długoterminowej ( psychodynamicznej ) , na 3 tygodnie i wzięcie udziału w terapii behawioralnej, pt praca nad objawem lekowym. Dużo już powiedziałam w tej grupie i dlatego chciałabym wytrwać w terapii długoterminowej, a jednocześnie jednak musze prowadzić codzienne życie, a bywają chwile że to jest właściwie niemożliwe.

Witam serdecznie,
Generalnie nie powinno się przerywać terapii, gdyż między innymi od jej systematyczności zależą jej wyniki. Poza tym uczestniczy Pani w terapii grupowej, więc ominą Panią istotne fazy procesu grupowego. Myślę, że o tym dylemacie warto porozmawiać z obecnym terapeutą, gdyż on najlepiej zna Pani sytuację.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, praca terapeutyczna bywa wyczerpująca. Uczucie wyczerpania może skłaniać do zawieszenia a czasem nawet przerwania terapii. Ma Pani prawo przeżywać wahania, zastanawiać się nad innymi formami oddziaływań. Zachęcam Panią do wniesienia swoich wątpliwości na forum grupy. Być może moment, w którym takie uczucia i myśli się u Pani pojawiają jest znaczący w Pani ogólnym funkcjonowaniu, być może łączy się to w jakiś sposób z etapem procesu grupowego. Tylko prowadzący grupę będzie w stanie zinterpretować Pani obawy na głębszym poziomie. Pozdrawiam!