Terapia hipnozy a nerwowość i stres

Witam, ogólnie jestem osobą nerwową i przez stres podczas egzaminu mam ogromny problem ze zdaniem prawa jazdy mimo niezłych umiejętności w prowadzeniu co słyszę od każdego instruktora. Czy prowadzi Pani samodzielną terapię hipnozy i może to pomóc na ten problem ? Nie do końca interesuje mnie tradycjonalna terapia a właśnie hipnoza, ale nie wiem czy to dobra metoda ?

Praca hipnozą i transem jest pracą przede wszystkim ze sobą, w dużym skupieniu uwagi do wewnątrz i "wyłączeniu" innej percepcji. Proszę jednak pamiętać, że jest zjawiskiem naturalnym (występującym u każdego człowieka spontanicznie w trakcie niektórych aktywności), a nie "rodzajem magii" czy "zaczarowania" kogoś. Jeśli potrzebuje Pani i chce zmiany, warto pracować nad sobą w psychoterapii. Może to być w nurcie, który pracuje także hipnozą np ericksonowskim. Terapia z wykorzystaniem hipnozy jest bardzo skuteczna i- jak wynika z mojego doświadczenia- wielu pacjentom bardzo odpowiada ta forma pracy.

Proszę Pani,
Tak hipnoza jest metodą leczenia. Jeśli chodzi o stres, to pojawia się on wówczas, gdy w ważnej sprawie w przeżyciu danej osoby, dysponuje ona niewystarczającymi zasobami by sprostać wymogom zadania. Co robić? Po pierwsze ustalić wewnętrznie jaka jest ważność sprawy, egzamin jest ważny ale nie koniecznie super ważnym, zawsze można go powtórzyć. Proszę ćwiczyć, każde ćwiczenie ułatwia manewry i wówczas mimo napięcia manewry będą wykonywane sprawniej. Proszę także wprowadzać się w tzw. stan zasobności, ma Pani w sobie wszystko by sprostać egzaminowi!
Powodzenia
Tomasz Furgalski