Terapia jodem radioaktywnym w chorobie Gravesa-Basedowa

Witam ,mam pytanie odnosnie gravesa-basedowa. Dlaczego wszyscy lekarze odradzają mi jod radioaktywny jezeli nie mam wytrzeszczu oczu miałam tylko rok temu zapalenie oczu leczone kroplami sterydowymi bez nawrotów ale trab mam 1.9 dodam ze jestem leczona w Anglii.Miałam tez konsultacje z polskimi lekarzami co tak naprawdę powoduje wytrzeszcz oczu bo chyba o to tu chodzi? Dodam ze moja siostra miała toczen rumieniowaty a druga operacje na tarczyce w wieku 15 lat .

Witam. Leczenie choroby Gravesa jodem radioaktywnym jest metodą dość starą, do której najchętniej uciekamy się gdy zawodzą inne sposoby terapii. Optymalnym sposobem kontroli choroby jest przyjmowanie leków przeciwtarczycowych, tak zwane jodowanie tarczycy powinniśmy rozważyć dopiero gdy nie dają one oczekiwanych rezultatów.