Terapia kłykcin kończystych przy odbycie

Od ponad pół roku żyje z kłykcinami przy odbycie, spowodowanymi wirusem HPV. Dermatolog przypisał Fusacid w kremie. 1. Czy jest to właściwy lek? Wiem że są jeszcze inne leki, ale niestety bardzo drogie. 2. Czy mogę więc użyć jeszcze innych leków/naturalnych preparatów za niską cenę? 3. Czy kłykciny mogą wywołać nowotwór lub inne powikłania? 4. Czy utrzymanie podstawowej higieny wystarczy by nie zarazić tym kogoś w kontaktach nieseksualnych?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jestem pewien co do skuteczności tego leku. Jak najbardziej możliwe jest zastosowanie innych preparatów. Klykciny mogą powodować różne problemy w tym także nowotwór.