Terapia przy zaburzeniach lękowych dla 26-latka

Witam Panią serdecznie! Od ponad pół roku cierpię na zaburzenia lękowe. Są dni, w których czuję się bardzo dobrze, ale przychodzi moment, kiedy lęki dają o sobie znać i strasznie się boję. Byłem u psychiatry, który zapisał mi Sulpiryd Teva. Jestem osobą bardzo pracowitą. Pracuję na dwa etaty w szkole, a ponadto robię doktorat. Mam cele w życiu, ale boję się, że lęki zawładną na dobre moim życiem.Czy jest jakaś terapia, która może mi pomóc?Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Mariusz

Dzień dobry!

Psychoterapia zaburzeń lękowych jest stosunkowo skuteczna. Tym skuteczniejsza, im większa jest Pana świadomość problemu i motywacja do zmiany oraz ogólna życiowa zaradność, możliwości intelektualne, wrażliwość emocjonalna itp. Dodatkowo pomocne jest łączenie z przyjmowaniem leków. Warto zgłosić się do doświadczonego psychoterapeuty, np. poznawczo-behawioralnego, ale nurt terapii nie jest decydujący o jej skuteczności.

Pozdrawiam!