Terapia tabletkami hormonalnymi i skutki uboczne

Witam Serdecznie! Nurtuje mnie pytanie dotyczące spraw hormonalnych i powiązanych z tym problemów układu krążenia. Mój przypadek zaczął się od bardzo obfitych, bolesnych miesiączek, problemów z cerą (trądzik) -torbiel, którą wyleczono terapią hormonalną. Później podejrzenie PCOS, ale u innego lekarza już nie potwierdzone. W sumie od wielu już lat przyjmuję tabletki hormonalne, mimo, że nie chodzi głównie o antykoncepcję. Teraz mam wiele skutków ubocznych, czy może są źle dobrane? hmm.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Często skutki uboczne antykoncepcji związane są ze źle dobranymi tabletkami. Najczęściej jest to związane z nieodpowiednią ilością hormonów w leku. Proponuję udać się do swojego ginekologa.

Aby ocenić czy objawy które pojawiły się u Pani w momencie stosowania
antykoncepcji doustnej powinna Pani wymienić objawy to precyzuje odpowiedź
i pozwala stwierdzić czy w/w objawy są związane z danym rodzajem antykoncepcjoi hormonalnej.