Terapia traumatycznych przeżyć z dzieciństwa

Witam, cierpię na borderline, obecnie zblizam się ku końcowi ter behawioralno-poznawczej. Dużo wniosła do mojego życia jednak potrzebuję przebrnąć przez dzieciństwo. Jest dla mnie traumatyczne i na pewno będę potrzebowała dużego wsparcia terapeuty. Jaka terapia byłaby najlepsza? Terapia schematów, psychodynamiczna? Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym jaka terapia będzie najlepsza powinien zdecydować specjalista psychiatra, ew. psychoterapeuta po dokładnym zebraniu wywiadu oraz poznaniu problemu.

Witam,
nie skończyła Pani jeszcze jednej terapii a już rozważa podjęcie kolejnej? Jeżeli są jeszcze jakieś aspekty nad którymi chciałaby Pani pracować, może warto porozmawiać z obecnym terapeuta nad przedłużeniem terapii. Szkoda tracić dobrze nawiązanego przymierza terapeutycznego. Oczywiście może Pani spróbować terapii w innym nurcie. Psychoterapia psychodynamiczna jest odpowiednia, jeżeli chciałaby Pani pracować nad problemami z dzieciństwa.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Witam serdecznie,
Rozumiem, że obecne techniki psychoterapeutyczne nie okazały się w pełni skutecznie i potrzebuje Pani dogłębnie przepracować swoje problemy, zaczynając od podstaw. Osobiście uważam, że każdy pacjent jest osobą indywidualną, do którego należy odpowiednio dopasować poszczególne metody psychoterapeutyczne. Być może warto udać się do specjalisty łączącego różne nurty psychoterapii (psychoterapia integracyjna). Terapeuta taki dopasuje do Pani indywidualnych potrzeb odpowiednie techniki i sposób, w jaki będziecie pracować.
Serdecznie zapraszam na psychoterapię. Pracuję integrując różne podejścia.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska