Terapia ziołowa trądziku u 18-letniej osoby

Witam serdecznie , zwracam się z pytaniem odnośnie trądziku.Mam 18 lat i od 3 lat zmagam się z problemami dermatologicznymi. Leczyłem go u specjalistów przeróżnymi środkami na spirytusie ,maściami , antybiotykami itp. Nie jem żadnych słodyczy,potraw ostrych ani słonych.Obecnie stosuje zioła w postaci maść i ziół , ale również nic to nie pomaga i dlatego chciałbym się dowiedzieć co zmienić by pozbyć się tego trądziku ,od stanów zapalnych które cały czas mam, zatkanych porów. By cera była ładna

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na codzienne , dokładne oczyszczanie skóry ( demakijaż), 2 - 3 razy w tygodniu wykonać peeling dla usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka i oczyszczenia porów ( warto skorzystać np z peelingu kawitacyjnego dostępnego w gabinetach kosmetycznych, który odświeżą, dezynfekuje , rozjaśnia ). Nie należy samodzielnie wyciskać pojawiających się zmian aby uniknąć " roznoszenia" ich po zdrowej skórze oraz powstania blizn potrądzikowych. Dobrym sposobem na rozświetlenie, odświeżenie skóry oraz obkurczenie porów są peelingi chemiczne, np salicylowy stosowany na obszary skóry, gdzie występuje trądzik ( wysusza zmiany, obkurcza pory, złuszcza rogowy naskórek), ferulowy stosowany w celu rozświetlenia, ujednolicenia kolorytu skóry oraz zwiększenia jej elastyczności . Należy także pamiętać o nawilżaniu skóry. W tym celu wybieramy preparaty , które nie są ciężkie , tłuste, ponieważ takie będą zatykać pory i powodować nowe zmiany. Zapraszam na stronę www.fyoung.pl