Teratozoospermia a szanse na naturalne poczęcie dziecka

Witam, Chciałabym zapytać czy przy wynikach teratozoospermii: objętość 3,4 ml koncentracja 159,7 milionów/ml Całkowita ilość 542,3 miliony Żywotność 80% Ruch postępowy (a b) 69% Ruch niepostępowy (c) 6% Plemniki prawidłowe 3% Wady główki 97% Wady wstawki 27% Wady witki 2% Pozostałe parametry w normie. Czy są jakieś szanse na naturalną ciążę czy raczej musimy brać pod uwagę inne metody? Dodam, że wszelkie inne wyniki badań są prawidłowe.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wg WHO za prawidłowe uważa się nasienie, gdzie co najmniej 4% plemników ma prawidłową morfologię. Przy 3% plemników o prawidłowej morfologii szanse na naturalne poczęcie wciąż istnieją, ale jest to utrudnione. Proszę pozostawać pod opieką ginekologa. Pozdrawiam.