Termin brania tabletek: jaki powinien być?

Witam serdecznie. Poprzedni okres zaczął mi się 14 lutego. Zapomniałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Brałam je przez kilka lat, robiąc od czasu do czasu przerwę. Teraz nie biorę tabletek około 3 miesiące. Nie chcę czekać do okresu. Mogę zacząć je brać np. od dzisiaj? Dodam, że mówię o tabletkach Y***. Będę wdzieczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
W przypadku powrotu do tabletek antykoncepcyjnych po kilku miesiącach przerwy wskazane jest odczekania do następnęgo okresu. Tabletki można zacząć stosować między 1 a 5 dniem cyklu. Warto jednak wspomnieć, że przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu miesiączki daje pełną, natychmiastową ochronę. W innym przypadku konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez kolejne 7 dni.
Pozdrawiam.