Termin miesiączki a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Witam jesli ostatnią miesiączke miałam 2.07.2014 to czy moglo dojsc do zapłodnienia po 20czerwca czy po 10lipca bardzo prosze o odpowiedz i kiedy przewidywany porod poniewaz mam trzy terminy.pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Termin porodu określa się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki za pomocą reguły Naegelego tj. pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok. Wiek ciążowy najlepiej potwierdza badanie USG wykonane do 11. tygodnia ciąży. W Pani przypadku do zapłodnienia doszło po 10 lipca a wyznaczony powyższą metodą termin porodu to 09.04.2015r.
Pozdrawiam