Termin miesiączki a wyznaczenie owulacji

W pazdzierniku miesiaczke dostałam 25.10, a następną 22.11.Więc od 25 do 22.11 włącznie jest 29 dni.A czytałam że okres sie liczy od pierwszego dnia okresu do dzien przed kolejnym.Czyli wychodzi ze teraz wyszło 28 dni. I mam pytanie co do owulacji.Czytalam ze od dnia okresu dwa tyg wczesniej jest owulacja, czyli tu wychodzi na to, że była ona 8.11 i wtedy był 15 dzien.Wszędzie piszą, że jak się ma 28 dniowy cykl to ow. jest 14 dnia.Trzeba odjąć 1 dzień?W moim przypadku owulacja była 7.11?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania USG i oceny owulacji i grubości endometrium ni ejestem w stanie stwierdzić kiedy dokłądnie nastąpiłą owulacja i jak długo trwałą u Pani faza lutealna cyklu. Aby stwierdzić to inymi metodami konieczna jest kilkumiesięczna obserwacja.