Termin nastepnej miesiączki po ciąży

Mam prośbę czy można obliczyć kiedy dostane miesiączkę jeżeli w tamtym miesiącu dostałam ja 7.09. a skończyła się 14.09.2013 roku tylko ze mam jeszcze nie uregulowana miesiączkę po ciąży która miała miejsce w 2012 roku w lutym czy jest możliwe ze mam ja jeszcze nie uregulowana po tak długim czasie. , a nie zabezpieczamy się z partnerem ponieważ gdyż zażywałam tabletki antykoncepcyjne bardzo źle się czułam.A teraz dowiedziałam się ze tabletki CILEST które zażywałam są obecnie wycofane. Pomocy Iza
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy nieregularnych cyklach trudno dokładnie określić datę kolejnej miesiączki. Istnieją metody pozwalające określenie terminu dni płodnych przy nieregularnych cyklach jednak jest to bardzo niepewna reguła. Polega na odjęciu 18 dni od najkrótszego cyklu i 11 od najdłuższego cyklu. Powstały okres jest czasem dni płodnych.