Termin owulacji a starania o dziecko

Witam Mam pytanie odnośnie obliczenia mojego dnia owulacji. Moje cykle trwaja różnie, ale przeważnie ponad 30 dni. W grudniu okres zaczął mi się 19.12.2014r. Z kolei w styczniu 20.01.2015. Czyli cykl trwał 32 dni. Od stycznia staramy się z mężem o dziecko. Kiedy miałam lub mam największe szanse na zajście w ciąże? Mniej więcej po ilu dniach od początku miesiączki zaczyna mi się owulacja ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Przy nieregularnych cyklach bardzo ciężko to stwierdzić. Ogólnie przyjmuje się że w około połowy cyklu. Lub około 2 tygodni przed planowanym pierwszym dniu miesiączki. Proponuję udać się do ginekologa, lub zakupić testy owulacyjne.