Termin porodu i wskazania do udania się na porodówkę

Witam. Termin porodu mam na 9 maja od wczoraj pobolewa mnie brzuch na dole i latam co kilka minut do łazienki. Mała w ciągu dnia mniej się rusza ale wieczorem za to szaleje. Czy powinnam udać się już do szpitala?

Witam.

Do szpitala udajemy się jeśli skurcze zaczynają być regularne tzn. trwają minimum 30 sekund i pojawiają się nie rzadziej niż co 10 minut. Wcześniejsza wizyt na porodówce nie ma sensu. Jeśli jednak coś Panią niepokoi w zachowaniu dziecka, proszę podjechać do najbliższej placówki medycznej celem oceny dobrostanu dziecka.

Pozdrawiam!