Termin usunięcia spirali antykoncepcyjnej Miruna

Mam pytanie zbliża mi sie termin usunięcia spirali antykoncepcyjnej miruna . Kiedy najlepiej sie zgłosić przed miesiączka czy jak ? I czy usunięcie jej boli ? Odbywa sie przy znieczuleniu miejscowym czy jak ? Z góry dziękuje za odpowiedz . Kasia

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.