Terminy USG w ciąży a rozwój płodu

Czy USG prenatalne, które powinno wykonać się między 11 a 14 tygodniem ciąży może być wykonane kilka dni po 14 tygodniu?

Małgorzata Panek

We wskazanym okresie wykonanie pomiarów biometrycznych płodu jest najbardziej wiarygodne. Mierzenie np długości ciemieniowo-siedzeniowej w późniejszym terminie jest utrudnione. Proszę uzgodnić termin badania z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Pozdrawiam