Tertens AM a negatywne skutki uboczne

Dzień dobry. Mam 43 i od 2 lat leczę się na lekkie nadciśnienie (pomiary ciśnienia w granicach 140-145/90-95). Po lekach wartości te spadaja do 130/80 choc często są też w granicach 14/90. 5 miesięcy temu lekarz zmienił mi lek na Tertens AM 10 1,5mg (przy wcześniejszym leku miałem uporczywe skutki uboczne np. świąd skóry, który był nie do zniesienia, stosowałem go 2 miesiące; wcześniej brałem Axudan i Axtil, ale zmiana przychodni i lekarza wumusiła zmiany leków). Po zmianie na Tertens objawy ustąpiły. Niestety od około 3 miesięcy czuję się ponownie bardzo źle, a zauważone objawy (nie tylko przeze mnie) to: bardzo częste bole głowy, pieczenie w klatce piersiowej, wysuszenie śluzówki nosa, problem z widzeniem (zawroty, pogorszenie pola widzenia) apatia, niewyjaśnione zmęczenie, nadmierna senność lub bezsenność, otępienie i zmięszanie (problem z prawidłowym myśleniem, zapamiętywaniem, skupieniem się, można powiedzieć blokady "zawieszenia", braki słów w trakcie wysławiania się), brak popędu seksualnego, zmiany nastroju, zmiany osobowości (żona mówi, że czasem mnie nie poznaje z zachowaniem). Kilka dni temu powiedziałem na wizycie u kardiologa o tych dolegliwościach i mojej obawie, że może to skutki leku Tertens. Niestety lekarz stwierdził, że wszystko jest OK, że w/w lek jest bardzo dobrym i będziemy go nadal stosować, a objawy o których opowiedziałem przemilczał. Dodał tylko do Tertensu dodatkowy lek Zofenil. Moje pytanie dotyczy powyższej sytuacji: Zmienić lekarza? Zostawić ten lek czy upierać się przy zmianie na inny? Można odstawić lek np na 2-3 tygodnie, aby sprawdzić czy dolegliwości znikną? Proszę o wskazówkę jak dalej postępować, bo już się sam zastanawiam, czy może przesadzam, czy rzeczywiscie jest jakiś problem. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Kontrola ciśnienia, pulsów, analiza leczenia; Najważniejsze objawy, stan ogólny i neurologiczny pacjenta , tryb życia, pracy; sport, sen, nastrój...Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ... Może warto zastanowić się nad rolą stresu, emocji, Często niedobory witamin, zwłaszcza z grupy B i D. Pozdrawiam i zapraszam