Teściowa chce wychowywać moją córkę

Mieszkam z tesciami juz prawie 3 lata i to byl najgorszy blad w moim zyciu, mąż troche pije generalnie sie leczy ale poki co nie widac efektów na leczenie poszedl tylko dzieki mnie bo tescie nie widzieli problemu.Mamy mala corke 2,5 i mam problem z tesciowa bo chce mi ja wychowywac kiedys gdy widzialam co sie swieci zaczelam ograniczac kontakty do minimum, ostatnio zalila sie do moich rodzicow ze powinnam isc do racy a ona sie ja zajmie maż jest wychowany na nieporadna osobe,i moja corka tez ma
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na początku warto byłoby porozmawiać z teściową. Powiedz jej, że doceniasz to, co robi dla Was, że jesteś za to wdzięczna, ale sama też dobrze wiesz jak opiekować się swoją rodziną. Zacznij również stawiać granice jej ingerencji w Wasze życie - powiedz, których zachowań nie jesteś w stanie zaakceptować.
Jeśli taka rozmowa nie pomoże, może warto zastanowić się nad przeprowadzką?
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Najlepszym wyjściem byłoby żebyście Państwo zamieszkali osobno, ale rozumiem że na ten moment nie jest to możliwe.

W obecnej sytuacji, zachęcałabym Panią do indywidualnego kontaktu z psychologiem, żeby mogła Pani wzmocnić swoje zasoby, by skutecznie zadbać o swoje potrzeby, czego Pani serdecznie życzę, by podejmować tylko optymalne dla Pani decyzje.

Życzę Pani tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com