Tęsknota dziecka do ojca

Moja córka nie radzi sobie z tęsknota do taty (mieszkamy osobno) Gdy wraca od taty zalewa się łzami boi się ze tata umrze.nie mieszkamy już 5lat razem zawsze powroty były normalne moja córka ma 13 lat stany lękowe, mówi że jest samotna mimo że wokół niej dużo ludzi ja jestem z nią i dla niej cały czas a nie potrafię jej pomóc. Były mąż jest kierowcą zawod. nigdy nie uczestn w życiu córki aktywnie natomiast kiedy zaczął córka poczuła tę miłość i jest bardzo złe. nie chce chodzić już do szkoły

Dzień dobry,

Pozostaje Pani skorzystać z osobistej konsultacji wraz z córką u psychologa / psychoterapeuty, pracującego z młodzieżą. Tylko podczas takiej osobistej konsultacji można określić jakiej formy pomocy córka potrzebuje.

Nie jest złym to, że ojciec okazuje miłość i troskę swojemu dziecku - i mam nadzieję, że nie mówi Pani takich rzeczy córce, czy byłemu partnerowi...
Córka najwyraźniej potrzebuje bliskości zarówno matki, jak i ojca. I jest to absolutnie naturalne dla KAŻDEGO dziecka. Grunt, aby córka nauczyła się radzić sobie z emocjami, które zapewne w niej buzują (nie tylko ze względu na sytuację rodzinną, ale i dojrzewanie, w które zapewne weszła wielkimi krokami). W związku z tym namawiam do konsultacji z psychologiem tak, aby corka mogła porozmawiać z kimś obiektywnym, absolutnie bezstronnym, jak i żeby nauczyła się metod jak radzić sobie ze swoimi emocjami. Pozdrawiam.