Tęsknota i uczucie samotności po nagłym rozstaniu

Witam. Jakiś czas temu rozstałam się z chłopakiem. Z dnia na dzień urwał ze mną kontakt. Byłam pewna, że wszystko sobie wyjaśnimy, jednak do tej pory nie doszło do spotkania. Staram się zająć własnym rozwojem, szukam zajęcia. Do tej pory nachodzi mnie w snach, budzę się w nocy i płaczę. Tęsknie. Jestem zazdrosna. Nie chcę się załamać. Nie wyobrażam sobie życia z kimś innym, odmawiam spotkań z mężczyznami. Ciągle mam nadzieję, że się odezwie, że do siebie wrócimy. Jak sobie z tym poradzić?

Witam,

rozstania z bliską osobą zawsze są trudne, a chyba najtrudniej jest wtedy, gdy nie mamy szansy na wyjaśnienie sytuacji, zrozumienie powodów takiej decyzji ze strony partnera – szansy na zamknięcie tego rozdziału naszego życia. Ma pani pełne prawo czuć żal i zagubienie w tej sytuacji.

Pisze Pani, że partner się nie odzywa w celu wyjaśnienia sytuacji. Czy istnieje możliwość, by wyszła Pani z inicjatywą takiej rozmowy? Ma Pani pełne prawo zażądać od byłego chłopaka wyjaśnień. Być może kryzys dotyczy takich spraw między Wami, które jednak da się wyjaśnić?

Tymczasem zajęcie się rzeczami, które sprawiają Pani przyjemność, to bardzo dobra droga, z czasem powinna Pani poczuć się lepiej. Ma Pani prawo czuć żal po rozpadnięciu się związku z osobą, na której najwyraźniej bardzo Pani zależało. Nie jest to zapewne dobry czas na budowanie nowego związku, warto dać sobie chwilę i poczekać na moment, gdy poczuje Pani się na taki krok po prostu gotowa.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Witam. Nie napisała Pani jaki czas temu doszło do rozstania, a to utrudnia mi ocenę sytuacji. Bezpośrednio po rozstaniu uczucia smutku, tęsknoty, przygnębienia wydają się naturalne. Tym bardziej, że to partner był inicjatorem rozstania. Jeżeli Pani zdaniem to przygnębienie trwa zbyt długo - może się Pani skonsultować z psychoterapeutą lub psychiatrą. Pozdrawiam.

Polecam psychoterapię Gestalt, która potrafi przepracować problemy w kontaktach z osobami z którymi nie mamy już sposobności porozmawiać.
Samemu rozstrzygnąć taki problem jest trudno a nie rozwiązany może pogłębiać objawy. Pomoc bez terapii może w takich wypadkach zapewnić bliski kontakt i szczere rozmowy z rodziną lub przyjaciółmi.
Pozdrawiam.