Tęsknota po rozstaniu z bliskimi

Witam. Potrzebuje porady psychologa. Mam 19lat od tygodnia mieszkam w Lodzi przeprowadzilam sie do chlopaka,moj rodzinny dom,rodzice,rodzenstwo jest na mazurach,starsznie za nimi tesknie, jak mam sobie z tym poradzic,czesto placze z tego powodu. Zaczynam juz myslec,ze moje miejsce jet wlasnie tam,przy rodzicach. Czy za szybko podjelam decyzje o przeprowadzce. ? Moj chlopak nie chce zamieszkac blizej mojego domu rodzinnego bo ma tu dobra prace. A ja nie umiem sobie poradzic z tesknota za domem.

Witam Panią serdecznie,
Wygląda na to, że znalazła się Pani na rozdrożu miedzy dzieciństwem a dorosłością. Prawdopodobnie jest Pani mocno związana z rodzicami i nie czuje się bezpiecznie gdy sytuacja wymaga od Pani więcej samodzielności. Może jest też tak, że doświadcza Pani rozczarowania, bo inaczej Pani sobie wyobrażała życie z chłopakiem… To jeszcze bardzo nowa sytuacja i może potrzebuje Pani więcej czasu na zaadoptowanie się do nowych okoliczności – poznania miasta, nowych ludzi, ustalenie zasad życia we dwoje.
Warto też zastanowić się, co takiego spowodowało, że jest Pani tak zależna od rodziców i jakie umiejętności dobrze by było sobie wykształcić, aby czuć się bezpiecznie w różnych miejscach i okolicznościach.
Życzę wiary w siebie i powodzenia!
MB

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam. Sądzę, że warto by było poszukać konkretnego zajęcia dla siebie, np. kontynuowanie nauki czy podjęcie zatrudnienia. Czynności takie spowodować mogłyby koncentrację uwagi na nich i odwrócenie uwagi od tęsknoty za domem rodzinnym. Wejście w dorosłe życie nie jest takie proste ani przyjemne..., a na pewno wymaga dużej odpowiedzialności za siebie. Pozdrawiam