Tęsknota za byłym chłopakiem, który źle mnie traktował

mam problem mam chlopaka od 2 miesiacy ale tesknie za bylym ktory zle mnie traktowal tzn krzyczal czesto,krytykowal mnie,traktowal okropnie.Nie wiem dlaczego ale ciagnie mnie bardziej do niego a nie do mojego terazniejszego ktory jest cudowny.Z czego takie myslenie wynika? Co powinnam zrobic? wiem tyle ze nie chce byc z bylym bo nie przezylabym tego kolejny raz co robic?pozdrawiam

Witam,

Kwestie, które Pani opisuje mogą wynikać z wielu przyczyn. Często pierwotnym wzorcem relacji damsko męskich, jest to co dziecko widzi u swoich rodziców, jeśli w domu była przemoc, alkoholizm lub chłód emocjonalny, to uczy się, że tak "ma wyglądać miłość".
Myli miłość z ekscytacją, smutkiem i cierpieniem. Osoby takie mają problem z przyjmowaniem dobrych uczuć, zaś partnerów dobrych dla siebie uważają za nudnych.

To dobrze, że widzi to Pani u siebie i zastanawia się nad tym. Sugeruję psychoterapię indywidualną. Z terapeutą będzie Pani mogła na spokojnie przepracować trudne dla siebie kwestie bliskości i związków.

Źródła obecnej sytuacji mogą być różne. Od wyniesionych z domu wzorców, przez brak dotknięcia tamtej relacji, aż po tendencje do wchodzenia w rolę ofiary. Proponuję skonsultować tę sprawę z psychologiem na spotkaniu "na żywo". Pozdrawiam