Tęsknota za byłym partnerem

Jak zapomnieć i wyrzucić kogoś z serca choć minęło już rok odkąd nie jestem z Nim to wciąż Kocham, myślę i nie potrafię spojrzeć na innego faceta mimo że z Nim nie chce być bo nie ufam mu i wiem że Nam nie jest pisane. Próbowałam z innym facetem myślałam, że u jego boku zapomnę o tamtym lecz nic z tego. Dlaczego tak jest, że myślę o tych dobrych chwilach z Nim i tęsknię zamiast myśleć o tych złych. Serce mi pęka........

W jakiś sposób sama się Pani niewoli- z jednej strony nie pozwala sobie Pani kochać i walczyć o partnera ("mimo że z Nim nie chce być bo nie ufam mu i wiem że Nam nie jest pisane"), z drugiej nie pozwala temu uczuciu odejść. Być może coś Panią blokuje? Może warto skorzystać z pomocy psychologa i przyjrzeć się temu, jak wchodzi Pani w relacje, jak przeżywa emocje, dlaczego trzyma się Pani czegoś, co już minęło i nie pozwala sobie iść dalej?