Tęsknota za byłym partnerem pomimo nieszczęśliwego związku

witam mam problem kocham chlopaka ktory kiedys bardzo zle mnie traktowal bylam z nim 3 lata ostatnio nie odzywalismy sie do siebie bo poprostu zerwalam ale gdy sie odezwal to poczulam znow ze tesknie i ze go kocham na sile probowalam zakochac sie w innym ale po telefonie od bylego nie moge na terazniejszego patrzec .co mam robic?prosze o rade .

Proszę przemyśleć co powoduje, że chce Pani wrócić do źle traktującego Panią partnera. Czy to jest rzeczywiscie miłość, czy innego rodzaju bardziej toksyczne motywatory (strach? obawa że nie znajdzie się nikt inny? niska samoocena? itp.).Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu, uczuciu i przede wszystkim SZACUNKU obu osób do siebie na wzajem. Jeżeli jeden z partnerów traktuje źle drugiego, to nie można powiedzieć o tym tworze, że jest to "związek" a jedynie "toksyczna relacja".
Być może rozmowa z partnerem o tym, co Pani nie podobało się wcześniej i jak Panią traktował mogłaby wprowadzić zmianę do waszej relacji i rzeczywiscie możliwe będzie zbudowanie związku. Ale bez rozmowy na ten temat wątpię, aby chłopak sam się zmienił.
Być może konsultacja osobista z psychologiem pomoże Pani odnaleźć źródła Pani uczucia do źle traktującego panią mężczyzny i pomoże Pani przepracować ten problem. Pozdrawiam.

Warto dokonać refleksji odnośnie przyczyn, dla których zastanawia się Pani nad powrotem do dawnego partnera ? Czy przyczyny te wypływają z Pani osobistych potrzeb/uczuć czy tak jak pisała moja poprzedniczka podyktowane są Pani strachem/obawą/zależnością od partnera ? Proszę pomyśleć co zyska a co straci Pani wchodząc ponownie w dawną relacje? Czy relacja ta zaspokaja Pani potrzeby ?