Tęsknota za domem a praca za granicą

Witam. Pracuję juz kilka tygodni za granica, ale ciągle bardzo tęsknie za domem, placzę po katach, liczę dni na wszystkie sposoby. Nie wiem jak sobie z tym poradzić??? Miewam myśli,że powinnam się spakować i wracać do domu. Jednak kwestie finansowe mi na to nie pozwalaja. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Pobyt za granicą z dala od bliskich zawsze jest źródłem stresu. Często jednak udaje się, aby to cierpienie stopniowo słabło. Pomocne może być zbudowanie nowych relacji w aktualnym miejscu zamieszkania, próba lepszego poznania i zaakceptowania oraz stopniowego angażowania się w to nowe życie. Także - stały, ciepły i wspierający kontakt z bliskimi, którzy pozostali w Polsce. W Internecie znajdzie Pani liczne artykuły i blogi prowadzone przez emigrantów, opisujące ich perypetie, tęsknotę oraz naukę życia w nowym miejscu. W większych miastach znajdują się także grupy wsparcia zrzeszające emigrantów.
Może się jednak okazać, że mimo Pani starań, pozostanie zagranicą okaże się zbyt trudne, zbyt obciążające. Może Pani brać pod uwagę także powrót do Polski, jeśli uzna Pani, że własnie to rozwiązanie ma więcej plusów niż minusów.

Pozdrawiam!