Tęsknota za rodzicami po wyprowadzce do męża

Mam 26lat,3lata temu wyprowadziłam się z domu do męża ok 550km.U rodziców jestem raz w ciągu miesiąca na ok 5dni.Jestem bardzo związana z rodzicami.Codziennie z nimi rozmawiam.Tęsknie za domem i chciałabym mieszkać bliżej.Jestem zazdrosna o brata i bratową którzy mieszkają obok rodziców.Co dzień u nich są.Z bratem nie mam db relacji.Ma 40lat,a zachowanie 17latka,bratowa w moim wieku.Czuje się odtrącona,gorsza,a wiem,że rodzice mnie kochają.Jak to zmienić?Dlaczego tak się czuję?

Lek. Tomasz Budlewski

Rozłąka jest trudna ale sądzę że już powinna się Pani przyzwyczaić. Proponuje udać się do psychologa.

Warto skonsultować się z psychologiem. Z tego, co Pani pisze, to Pani odczucia się zmieniły, a nie zachowanie rodziców. Trudno Pani odseparować się od nich, jest Pani silnie związana z domem a także w jakiś sposób "rywalizuje" Pani z bratem. Przepracowanie tych trudności, a także głębszych emocjonalnych przyczyn takiego stanu rzeczy pozwoli zwrócić się ku przyszłości i skupić na relacji z mężem.