Test betaHCG wykazujący wczesną ciążę

Dzień dobry, mam problem. Robiłam wynik betaHCG i wyszedł mi 24,13 mIU/ml. Czy ja mogę być w ciąży? Robiłam test ciążowy, po tym badaniu i wyszedł mi negatywny, ale robiłam go wieczorem. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Boję się...

Witam serdecznie!

Przytoczony wynik odpowiada 3. tygodniowi ciąży. Domyślam się, że test wykonywała Pani zaledwie kilka dni po stosunku. Na tym etapie (do 14 dni od zbliżenia) domowe testy ciążowe dają wyniki fałszywie ujemne. W tym czasie zalecane jest wykonywanie testów z porannej porcji moczu, kiedy jest on najbardziej stężony. Wieczorne próbki moczu mogą mieć za niskie stężenie gonadotropiny, by móc ją wykryć. Kontrolnie może Pani powtórzyć test ciążowy, ale z porannej porcji moczu.

Pozdrawiam