Test ciążowy 17 dni po stosunku

17 dni po stosunku o godzinie 13 wykonałam test - negatywny, dzisiaj czyli 19 dni po stosunku wykonałam test o godzinie 18, który wyczuwa stężenie już równe 25mIU/ml i również negatywny. Uprawiałam seks z chłopakiem w dni płodne, ale z prezerwatywą, która według nas nie została uszkodzona. Czy testy można uznać za wiarygodne i wykluczyć ciąże?

Aleksander Ropielewski

W opisanej sytuacji można wykluczyć ciąż. Prawidłowo wykonane i przechowywane testy są wiarygodne.