Test ciążowy - interpretacja wyników

Pierwszy test wyszedł mi pozytywny. Lekarz powiedział mi, że najprawdopodobniej jestem w ciąży zagrożonej, bo mam plamienie. Dał mi tabletki, a dziś zrobiłam test - co prawda nie z porannego pierwszego moczu -  i wyszedł negatywny. Co mam o tym myśleć??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Trudno odpowiedzieć na pytanie.

Uważam, że gdy była Pani u lekarza, który stwierdził, że prawdopodobnie jest Pani w ciąży powinno zostać wykonane badanie w tym kierunku, aby ostatecznie to potwierdzić.

Myślę, że warto byłoby powtórzyć test ciążowy, ale tym razem dobrze gdyby oznaczyła Pani poziom betaHCG we krwi, gdyż to badanie będzie najbardziej wiarygodne.

Z wynikiem powinna Pani udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!