Test ciążowy pokazuje ciążę, ale lekarz wykluczył, więc dlaczego nie mam okresu?

Witam,
zrobiłam 3 testy i w każdym wyszła jedna kreska bardzo ciemna, druga bardzo blada. Byłam u ginekologa, żeby potwierdzić czy jestem w ciąży, jednak on powiedział, że nic na to nie wskazuje. Teraz okres mi się spóźnia.
Nie wiem co mam myśleć. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Niestety trudno jest ocenić ewentualne występowanie ciąży bez możliwości zbadania pacjentki. Jeżeli wszystkie 3 wykonane przez Panią 3 testy ciążowe wykazały drugą jasną kreskę to niezbędne jest ostateczne potwierdzenie lub wykluczenie ciąży.

W swoim zapytaniu nie opisuje Pani, na jakiej podstawie lekarz wykluczył ciążę. Jeżeli było wykonane badanie USG to ciąża jest mało prawdopodobna. Wystąpienie drugiej kreski można by było w tym momencie tłumaczyć za późnym odczytaniem wyników (tj. po 5 minutach).

Jeżeli ginekolog wykluczył ciążę jedynie na podstawie badania palpacyjnego lub kreska pojawiła się prawie natychmiast warto dla pewności wykonać test ciążowy krwi. Test ten możliwy jest do wykonania w większości przychodni i polega na oznaczeniu stężenia hormonu betaHCG w surowicy krwi.

Pozdrawiam