Test ciążowy wyszedł pozytywnie - czy jestem w ciąży, czy nie?

Witam,
31 października zrobiłam rano test ciążowy, ponieważ staramy się z mężem o dziecko, i po 4 dniach opóźnionej miesiączki postanowiłam zrobić test. Test został wykonany prawidłowo, w polu T zaznaczyła się blada linia, a w polu C bardzo wyraźna, co zinterpretowałam na wynik pozytywny.
Po po 5-6 godzinach nastąpiło żywo-czerwone krwawienie, bardzo obfite. Nadmienię również, że cały ten dzień strasznie bolał mnie brzuch i plecy w okolicy krzyżowej. Teraz nie wiem, dlaczego tak się stało, czy jestem w ciąży, czy nie?
Czy może mam zrobić drugi test, a może poroniłam i już nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam
Pani objawy niestety sugerują poronienie. Często organizm kobiety sam usuwa uszkodzoną ciążę, która nie ma szans na prawidłowy rozwój. Prawdopodobnie nawet nie zarejestrowałaby Pani faktu zajścia w ciążę, gdyby nie wykonanie testu.
Proszę udać się na ginekologiczną izbę przyjęć w celu wykluczenia/potwierdzenia poronienia. Lekarz zrobi USG i pomoże stwierdzić stan faktyczny oraz ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.