Test KKI a borelioza

Witam. Test KKI - IgG dodatni (p58 i OspC p-23-25) IgM dodatni (p41, OspC p-23-25) oprócz tego mycoplazma pneumoniae - dodatni IgG i IgA, ujemny IgM. Chlamydia pneumoniae - graniczny w klasie Igm, ujemny w IgG i IgA. Czy te wyniki moga świadczyć o boreliozie ? Oprócz tego zdiagnozowane SM - liczne zmiany deminilizacyjne. Jakie badania jeszcze można zrobić? Z góry dziekuję

Lek. Tomasz Budlewski

Tak mogą. Konieczne włączenie odpowiedniego leczenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.