Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test MMPI 2 a psychopatka

Miałam robiony test MMPI 2 i stwierdzono, że jestem psychopatką. Myślałam, że psychopaci to seryjni mordercy, ale okazało się, że to totalny brak empatii. To prawda. Jestem samotniczką, ludzie nie są mi do niczego potrzebni, interesują mnie tylko pieniądze. Tylko dobre wyniki w nauce świadczą o moim człowieczeństwie. Czy to uleczalne? Co ma większy wpływ na powstanie tego-geny czy środowisko?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, Test MMPI-2 według wielu współczesnych psychologów nie jest już uważany za diagnostyczny w 100%. Wyniki, które czasem się pojawiają nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, więc radziłabym brać wynik z poprawką. Jeżeli dostrzega Pani jednak niepokojące symptomy w swoim zachowaniu czy też sposobie myślenia/odczuwania to zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty w celu określenia tego co się tak naprawdę dzieje i polepszenia funkcjonowania. Zapraszam na rozmowę. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0

Generalnie jest to raczej rys/cecha osobowości - można to zmienić długotrwałą terapią, do której trzeba mieć motywację i chęci. Są badania świadczące zarówno o wpływie środowiska, jak i czynników biologicznych na rozwijanie się psychopatii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy