Test MMPI 2 a psychopatka

Miałam robiony test MMPI 2 i stwierdzono, że jestem psychopatką. Myślałam, że psychopaci to seryjni mordercy, ale okazało się, że to totalny brak empatii. To prawda. Jestem samotniczką, ludzie nie są mi do niczego potrzebni, interesują mnie tylko pieniądze. Tylko dobre wyniki w nauce świadczą o moim człowieczeństwie. Czy to uleczalne? Co ma większy wpływ na powstanie tego-geny czy środowisko?

Witam serdecznie,
Test MMPI-2 według wielu współczesnych psychologów nie jest już uważany za diagnostyczny w 100%. Wyniki, które czasem się pojawiają nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, więc radziłabym brać wynik z poprawką.
Jeżeli dostrzega Pani jednak niepokojące symptomy w swoim zachowaniu czy też sposobie myślenia/odczuwania to zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty w celu określenia tego co się tak naprawdę dzieje i polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Generalnie jest to raczej rys/cecha osobowości - można to zmienić długotrwałą terapią, do której trzeba mieć motywację i chęci. Są badania świadczące zarówno o wpływie środowiska, jak i czynników biologicznych na rozwijanie się psychopatii.