Test na HPV u osoby niepełnoletniej

Dzień Dobry. Czy osoba niepełnoletnia może bez zgody rodzica, opiekuna wykonać test na HPV? Czy może po prostu sama to zrobić? Ostatnio lekarz ginekolog u mojej znajomej stwierdził powiększone gruczoły łojowe w pochwie... Czy, aby nie pomylił ich z kłykcinami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. bez badania nie można określić czym są zmiany.