Test na obecność przeciwciał HIV u 49-latki

Przy okazji ogólnych badań krwi postanowiłam z mężem wykonać test na obecność p.ciał HIVa/b (Roche). Mąż uzyskał wynik UJEMNY, a ja WERYFIKACJA. W ciągu ostatnich 4 lat nie przechodziłam operacji, tatuaży etc, nie utrzymywałem też stosunków pozamałżeńskich. W ciągu 25 lat małżeństwa jedynie 4 lata temu zdarzył mi się „skok na bok” ograniczony do pocałunków w usta i 3 stosunków w prezerwatywie. Z mężem współżyję regularnie ok 3 razy w tygodniu Jaka jest szansa, że jestem zarażona wirusem HIV?

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje jakieś ryzyko które ciężko jest określić, konieczne jest powtórne wykonanie badań.