Test negatywny/ciąża/antybiotyki

Witam serdecznie,
staramy się z mężem o dziecko. Kochaliśmy się w dni płodne (miesiączkuję regularnie). Po kilku dniach od stosunku poczułam pobolewanie w dole brzucha, miałam troszkę obolałe piersi (tak jak przed okresem). W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test, ale wyszedł negatywny. W międzyczasie zażywałam antybiotyk.
Moje pytanie brzmi: czy pomimo negatywnego wyniku testu mogę być jednak w ciąży (okresu nadal nie dostałam) - czy to opóźnienie może być wynikiem przyjmowanego antybiotyku czy może to jednak pomyłka testu ciążowego?
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej miesiączki powinien dać wiarygodny wynik. Jednak na początku ciąży stężenie hCG może być zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Dla pewności proponuję wykonanie kolejnego testu ciążowego za tydzień.
Z drugiej strony opóźnienie miesiączki może być wnykiem infekcji, którą niedawno Pani przeszła oraz zastosowanego leczenia.

Pozdrawiam