Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test negatywny/ciąża/antybiotyki

Witam serdecznie,
staramy się z mężem o dziecko. Kochaliśmy się w dni płodne (miesiączkuję regularnie). Po kilku dniach od stosunku poczułam pobolewanie w dole brzucha, miałam troszkę obolałe piersi (tak jak przed okresem). W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test, ale wyszedł negatywny. W międzyczasie zażywałam antybiotyk.
Moje pytanie brzmi: czy pomimo negatywnego wyniku testu mogę być jednak w ciąży (okresu nadal nie dostałam) - czy to opóźnienie może być wynikiem przyjmowanego antybiotyku czy może to jednak pomyłka testu ciążowego?
Pozdrawiam
 

 

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Witam serdecznie,

Test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej miesiączki powinien dać wiarygodny wynik. Jednak na początku ciąży stężenie hCG może być zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Dla pewności proponuję wykonanie kolejnego testu ciążowego za tydzień.
Z drugiej strony opóźnienie miesiączki może być wnykiem infekcji, którą niedawno Pani przeszła oraz zastosowanego leczenia.

Pozdrawiam
 

Specjalista chorób wewnętrznych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety