Test obciążenia glukozą podczas ciąży

Witam! Miałam dziś robiony test obciążenia glukozą 75 g (skończone 24 tygodnie ciąży). Wynik po godzinie wyniósł 164 mg/dl, a po 2 godzinach 136 mg/dl. Czy te wyniki są jeszcze w normie czy już niepokojące? Czy i kiedy powinnam powtórzyć badanie (w 28 tyg. czy 32 tyg.)?

Aleksander Ropielewski

Wyniki są w normie. Nie ma konieczności powtarzania testu (chyba, że należy Pani do grup ryzyka).