Test obciążenia glukozą podczas starań o dziecko

Witam! Dzisiaj wykonałam test obciążenia glukozą. Glukoza na czczo wynosi 98,8 mg/dl, godzinę później 102,8 mg/gl, dwie godziny później 100 mh/dl. Natomiast insulina na czczo wynosi 20,10 µIU/ml, godzinę później 98,99 µIU/ml, dwie godziny później 73,92 µIU/ml. Bardzo proszę o interpretację wyników. Dodam, że od 4 lat bezskutecznie staram się o dziecko. Jestem po 3 nieudanych inseminacjach. Ginekolog stwierdził również brak owulacji oraz wysoką prolaktynę (52,48 ng/ml) Dziękuję bardzo za pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki mogą wskazywać na insulinooporność. Wynik powinien jednak zostać oceniony przez lekarza, który zlecił jego wykonanie. Podwyższony poziom prolaktyny także powinien zostać oceniony przez specjalistę ginekologa - wskazane jest przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki oraz ew. wdrożenie leczenia.