Test obciążenia glukozą przy Hashimoto

Witam Wykonałam test obciążeniowy Glukoza 75 g Wyszedł następująco: Glukoza na czczo : 87,61 mg/dl Glukoza po 1 godzinie : 101,43 mg/dl Glukoza po 2 godzinach:106,19 mg/dl Insulina wyniosła na czczo : 5,054 uU/ml Insulina po 1 godzinie : 55,08 uU/ml Insulina po 2 godz.: 35,43 uU/ml Czy są to wyniki w normie czy nie ? Dodam że choruję na hashimoto, i mam problemy z zajściem w ciążę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki wskazują na insulinooporność. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.