Test owulacyjny a drożność jajowodów

Test owulacyjny Witam mam pytanie jeśli jajeczko nie wydostanie się z jajnika to test owulacyjny będzie pozytywny czy negatywny? Ostatnio na usg wyszło mi że mam dojrzałe jajeczko w jajniku, i byłam zdziwiona bo moim zdaniem mialam dużo wcześniej owulacjie, bóle podbrzusza i klocic jajnika. Czy może to świadczyć o niedroznosci jajowodow

Nawet jeśli jajeczko nie wydostanie się z jajnika to test owulacyjny jest dodatni. Test owulacyjny mówi tylko o powstaniu samego jajeczka, a nie o dalszej jej migracji, czy pękaniu pęcherzyka w którym się znajduje. Dlatego owulacja może przebiegać a jajeczko może się nie uwalniać lub się uwolnić, ale z powodu niedrożności jajowodów nie dostanie się do macicy.