Test owulacyjny - czy jestem w ciąży?

Witam,

jestem w 28. dc i 9. dniu fazy lutealnej. Dziś robiłam test owulacyjny i wyszedł negatywnie. Czy to oznacza, że nie mam co się łudzić, że w tym cyklu się udało? Temperatura utrzymuje się na wysokim poziomie (mierzona rano zaraz po przebudzeniu w sposób analny) i wynosi 37,31 stopni Celsjusza (nie jestem przeziębiona).

Zrobiłam test owulacyjny, bo jestem bardzo zniecierpliwiona, a na test ciążowy jest jeszcze wg mnie za wcześnie. Czy jest szansa, że ujrzę dwie kreski pomimo że test owulacyjny wyszedł negatywnie?

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Testy owulacyjne wskazują jedynie na czas, w którym dochodzi do jajeczkowania. Jeżeli jest Pani 9 dni po owulacji, to zrozumiały jest negatywny wynik testu.

Utrzymująca się po owulacji temperatura powyżej 37 stopni Celsjusza może wskazywać na wczesną ciążę. W obecnej sytuacji domowe testy ciążowe mogą dać wyniki fałszywie ujemne. Jeżeli nie może się Pani doczekać informacji na temat swojego stanu, może Pani wykonać test ciążowy krwi. Pewne wyniki uzyskuje się już w 9 dniu po zapłodnieniu.

Pozdrawiam