Test owulacyjny, przeziębienie, seks a ryzyko ciąży

Dzień dobry, ostatni okres miałam 15 marca, 1.04 byłam u ginekologa,który stwierdził, w badaniu usg dopochwowo, że w przeciągu 1-2 dni powinna być owulacja,zrobiłam test owulacyjny,który jakby potwierdził te słowa.Od 17 marca czyli w 3 dniu cyklu rozchorowałam się -przeziębienie trwało prawie 2 tyg., brałam antybiotyki. 9 kwietnia czyli w 26 dniu cyklu kochałam się bez zabezpieczenia,ale nie było wytrysku we mnie, czy mogę być w ciąży?Jest 29 dzień a ja nie mam okresu, który zwykle był co 27-28

Lek. Tomasz Budlewski

Opóźnienie krwawienia może wynikać a infekcji ale należy wykluczyć ciążę. Proponuje wykonać badanie beta hcg z krwi i następnie udać się do ginekologa.